Využití enzymů

Stav po operacích (včetně zlomenin) či po úrazech

Je to velmi složitý proces, kde závisí nejen na velikosti rány, ale i na tom, jak organismus zvládá pooperační fázi a zda zánět či otok neprodlužují hojení.
Enzymy usměrňují průběh zánětu a vstřebávání otoku tak, aby to bylo pro tělo co nejúčelnější a nejrychlejší. Operace a těžké úrazy včetně zlomenin jsou událostmi, na jejichž rychlé zvládnutí nemusí enzymy v našem těle stačit. Proto je vhodné podpořit je enzymy zvenčí.

Výzkumy ověřily účinnost proteolytických enzymů při hojení po operacích či úrazech. Díky užívání enzymů dojde k významnému zkrácení léčby, navíc enzymy posilují účinnost antibiotik a pomáhají zmenšit i pooperační jizvy.

„Ženské problémy“ – vaginální mykózy či gynekologické záněty

Až 80% žen se někdy v průběhu svého života setká s vaginální mykózou. Navíc až 50% z nich se těmito problémy trápí opakovaně!

Vaginální mykózy (kvasinkové infekce) se často vyskytují v letních měsících, potrápit ale dokáží kdykoliv v průběhu roku. Na léčbu se používají antimykotické přípravky, nicméně i přes to je mykóza často vrací.

V takovém případě nestačí léčit samotnou mykózu, ale i problém jejího opakování. Odpověď je třeba hledat především v imunitě. Ženy s opakovanými mykózami mají zpravidla určité problémy s „lokální imunitou“ ve vaginální tkáni.

A právě zde se enzymoterapie velmi osvědčila. Díky užívání enzymů dochází buď k vymizení opakovaných vaginálních mykóz nebo alespoň ke snížení jejich výskytu a to až u 90% pacientek! Proto užití enzymů v této oblasti velmi doporučujeme, stojí to za to.

Pozitivní vliv mají enzymy i u např. zánětů močových cest či jiných gynekologických zánětů –  zvyšují účinnost antibiotické léčby a tím i pravděpodobnost vyléčení, ale posilují také odolnost pacienta vůči případným opakovaným infekcím.

 „Kloubní obtíže“

Degenerativní onemocnění kloubů (artróza), které se objevuje s přibývajícím věkem, postihuje především nosné klouby (koleno, kyčel), ale i další klouby. Velké potíže, především bolesti, ale i vznik výpotku a omezení hybnosti kloubu, provázejí artrózu při zánětlivé aktivaci. Po léčbě systémovou enzymoterapií ustupují projevy zánětu, významně se snižuje klidová a námahová bolestivost a ranní ztuhlost.

Aktívní sportovci

Asi každý z lidí, kteří se věnují nějakému sportu, někdy zažil, že to trochu se sportem „přehnal“. Nemluvě o sportovcích, kteří se sportu věnují intenzívně. Často dochází k zánětům měkkých mimokloubních tkání – šlach, svalů a dalších složek pohybového aparátu (např. “tenisový loket”, “zamrzlé” rameno, zánět Achillovy šlachy).

I zde se velmi dobře osvědčila enzymoterapie. Dochází k rychlému zklidnění zánětu, podpoře hojení mikrotraumat ve svalech, šlachách či vazech a urychlení návratu do tréninkového procesu.